Terves majas terve vaim!

Veel enne kui koroonaviirus käesoleva aasta samahästi kui üleilmseks erakorralise meditsiini aastaks muutis, paluti Ellingtoni aasta alguses kaasa lööma ühes tihedalt tervisega seotud projektis – Ülemiste Tervisemajas.

Ülemiste City 12 000 asukat vajasid juba ammu oma tervisemaja. Ja said sellise maja, mille koostöö ülikoolidega ja uusimad tehnoloogiad loovad tervisekäitumises ja haiguste ennetamises enneolematu taseme. Uhkusega võib öelda, et tegu on Baltikumi kõige innovaatilisema tervisekeskusega.

Sellise maja loomiseks on vaja paljude osapoolte koostööd. Ellingtoni ülesandeks sai sisearhitektide ja agentuuri tehtud loovlahenduse jätkamine tootmise näol: seista hea tervisemaja viitade, valguskastide, uksesiltide ja kõige muu eest, mis suures neljakorruselises hoones külalisi õigel rajal hoiab. Ja käsi südamel, usaldus partnerite vahel tekkis hetkega, protsess sujus laitmatult ning lõpuks mõistsime üksteist poolelt sõnalt.

Millele me viitame?

Kui mööda kaubanduskeskust sihitult uidata võib mõne meelest täitsa tore olla, siis tervisekeskuses keegi niisama aega veetmas ei käi. Kui ikka enam ei tea, kumba jalga longata, käsi ei käi kõige paremini või on silmad murest märjad, siis on viimane asi piki koridore õigeid kabinette taga otsida ja teed küsida.

Majajuhid korruste infoga teevad pildi kohe selgeks. Viidad mõnusa klaari sini-punase värvilahenduse ja igas vanuses inimesele loetava fondiga juhatavad täpselt sinna kuhu vaja. Mustad uksesildid on loodud nii, et infot neis oleks lihtne vahetada, kui ümberkorraldusi inimeste või ruumidega aset leiab. Meeleolu aitasime ka luua, siirdekleepisime siia nii linde kui ka puid ja südantkosutavaid tsitaate.

Millal lõpeb virga töö?

Kõik teavad – ei kunagi. Iga asi tahab, et selle eest hoolt kantaks, tervisemaja veel eriti. Tervisekeskuses, kus pehmete sammude vahel kopsib ka karke ja veereb lapsevankreid ning ratastoole, saavad lifti-, põranda- ja seinakleepsud ohtralt obadusi. Ajal mil kõike tuleb lakkamatult puhtaks nühkida ja desinfitseerida, kuluvad asjad lõpuks ära. Kliendil on vaja ainult öelda, mida muuta ja meie kanname hoolt, et asjad kiiresti tehtud saaks.

Ülemiste Tervisemaja avati septembris trummi- ja südamelöökide saatel ning siin tegutseb 24 tervislikku ettevõtet. Kokku on majaga otsesemalt või kaudsemalt seotud tänaseks ligi 25 000 patsienti.


17.11.2020 • Ellington