Kleebised – 5 viisi soodsamalt silma paista

Iga ettevõtte jaoks on eluliselt oluline silma paista. Justnimelt silma, sest nägemise kaudu saame ligi 80% tajutavast infost.

Kuid kuidas olla infomüras jõuliselt nähtav, aga nii, et ettevõtte rahakott lõhki ei läheks?
Tele on üle mõistuse kallis. Veebireklaam kõlab juba paremini, kuid ka see on oma olemuselt ajutine. Lisaks vajavad tele ja veeb pildil olemiseks pidevaid rahasüste.

Silmapaistva, kuid säästliku reklaami valem on näiliselt igav, kuid tegelikkuses lõputult lahedaid võimalusi pakkuv formaat – reklaamkleebised.

Kleebised ei tähenda vaid ümmargusi kleepse tänavapostidel, vaid tuhandeid erilahendusi. Võimalused ulatuvad pisikestest pakendikleebistest kuni lõputult suurte fassaadide ja vaheseinte ülekleepimiseni. Kõik sinu ettevõtte värvide, visuaalide, sõnumite ja kontaktidega. Ehk kokkuvõttes rohkem tuntust ja rohkem kliente.

Võrreldes paljude lahendustega on kleebiste valmistamine ning kleebiste trükk kordades odavam ja kiirem. Need näevad teravama pildikvaliteedi tõttu ka märgatavalt paremad välja.

Valisime Ellingtoni kogenud kleebisespetsialistide abil sinu jaoks välja viis parimat formaati. Need viis on end aastatega tõestanud ning neid tellivad meie kliendid ikka ja jälle. Vaata järgi – kindlasti leiad mõne põneva idee ka enda ettevõttele.

Autokleebised kui tasuta liikuv reklaam

Kui keegi ütleb autokleebis, siis kirgastub esmalt silme ees tuunitud rallikas, külgi kaunistamas hoogsad hot rod leegid.

Tegelikult on auto ülekleepimine turunduslikus mõttes üks efektiivsemaid reklaamivorme üldse. See nõuab vaid ühekordset alginvesteeringut, kuid pärast on sinu ettevõte 24/7 nähtav kümnetele tuhandetele inimestele päevas. Igasuguste reklaamikuludeta, pikki aastaid, kõikjal kuhu sina või su töötajad sõidavad või pargivad.

Ja miks piirduda vaid autoga! Kleebistega saab täiesti uue hingamise anda ka bussile, järelkärule või vanale haagissuvilale. Nii muutub see hästinähtavaks sõnumi edastajaks, mis tõmbab hallis autodemassis pilke Virust Võruni.

Atraktiivsed akna- ja klaasikleebised

Üürid avalikus kohas oma poe või teenuse tarvis tänavaklaasiga pinda? Aknakleeps on üks parimaid viise klientide meelitamiseks. Avamisajad, logod, pildid, tekstid, allahindlused, dekoratiivelemendid – klaasile sobib kõik. Võrreldes muude reklaamikanalitega on pind sul peaaegu tasuta käes. Miks seda niisama tühja raisata!

Tavalisel aknakleebisel on ka nutikas kaksikvend – kahepoolne aknakleebis, mis paistab nii sisse kui väljapoole. Erinevalt nö tavaplakatist saad nüüd ühe reklaammaterjaliga kaks korda rohkem nähtavust. Visuaalid ja sõnumid võivad seejuures pooltel olla täiesti erinevad. Väljas näiteks kutsuv allahindlus, sees tooteargumendid. Win-win.

Klaasist vaheseintega siseruumides on kenasti kujundatud klaasikleebised ideaalne võimalus eraldatuse, aga ka niisama meeleolu loomiseks. Rohelus, meremustrid või sinu ettevõtte värvid ja graafikaelemendid – kõik on tehtav.

Suuri pindu elavdavad seinakleebised

Suured tühjad pinnad on igavad ja kõledad. Appi tulevad seinakleebised, millega ruum täiesti oma näo järgi vormida. Kujunduslikke piiranguid pole – elu saab sisse tuua kõikvõimalike elementidega, fotodest kuni abstraktse kunstini. Lisaks on seinakleebised hea viis igasuguste suunaviitade ja eriruumide tähistamiseks ning liikumist lihtsustavaks graafikaks.

Erinevalt aknakleebistest ei saa seinakleebiseid ilma kahjudeta seinalt maha võtta. Küll aga saab standardsema kujuga seinakleebiste asemele hoopis uue kujundusega kleebised panna.

Konkurentsivabad põrandakleebised

Meediafirmad hoolitsevad, et poes või linnapildis oleks reklaammaterjalid meile mugavalt silma kõrgusel või kõrgemal. Kuna kõik soovivad seal olla, siis on ka selles kõrgusvahemikus konkurents halastamatult suur.

Aga mõtleks hoopis teistmoodi. Kuhu eesti inimene pärast pikka tööpäeva poes jalutades põrnitseb, püüdes vältida teistega suhtlemist? Ikka põrandale! Kuna põrandal konkurents sisuliselt puudub, saavad põrandakleebised kergelt tähelepanu. Seega sobivad need ideaalselt poodi, et juhatada klient sujuvalt näiteks kampaaniakaupade juurde.

Aga kleebised kuluvad ju poepõrandal ära? Jah, kuluvadki, aga selleks ajaks on ka kampaania läbi ja need tuleks põrandalt niikuinii eemaldada.

Poepõrandast väiksema liiklusega kohtades saab põrandakleebistega luua sadu lõbusaid ja pikemaajalisi lahendusi – näiteks keksukastid mängutubades, nummerdatud tangosammud tantsusaalis või stardiruudustik spordipoes. Lihtsalt googelda floor sticker ja veendu, et võimalused on lõputud.

Praktilised tootekleebised ja etiketid

Teinekord on lihtsam oma standardsemale pakendile lisada tooteetikett kleebise kujul. Näiteks ei saa hästi trükkida klaasile, jõupaberile trükitud värvid aga korralikult ei toimi. Tootekleebis seevastu ei sõltu pakendi materjalist ja on seega lõputute võimalustega – paber, vinüül, kuldne jne.

Lisaks on üks eriline nipp ülilihtsalt ja soodsalt oma olemasolevatele toodetele uus särts sisse anda – lisades neil väikesed tunnustuskleebised. Näiteks “Eesti toode”, “Virumaa parim pasteet 2021” või “Presidendi vastuvõtu ametlik vein 2018”. Poes hakkab see kohe silma, kuna kipume rohkem usaldama tooteid, mis ka teistele on meeldinud.

Kleebi kliendi pilk enda külge!

Kleebiste võimalused on tõepoolest sama piiritud nagu sinu fantaasia. See on kokkuvõtlikult üks lihtsamaid, kiiremaid ja soodsamaid viise ennast pikaaegselt nähtavaks teha – nii omaenda poe- ja salongipindadel kui ka toodetel.


24.05.2022 • Ellington