Mis hästi, see uuesti!

Finiširuudustik võib olla start, kui liikuvust ja loovust jagub. Nii otsustasime Ellingtonis, et aastal 2019 headele klientidele jõulukingiks valminud
Robin Nõgisto teos võiks olla mitte ühekordne kunstiline apoteoos, vaid hoopis algus kenale traditsioonile.
Aastake hiljem siiditrükkisime tema uue eksklusiivse teose, mis on veelgi enam rõõmustavat tagasisidet saanud.

Komeedina popkunsti taevasse sööstnud Robin Nõgisto peab ennast eelkõige maalikunstnikuks. Tema teine siiditrükis valminud taies ongi õigupoolest maalist võetud fragment, millele lisatud ilmekad silmad ja käed põrgulikult kenasti Ellingtoni stiiliga klapivad.
Robin ise tutvustab teose sündi nii: ,,Sain inspiratsiooni ühest kindlast päevast mere ääres. Päike oli loojumas ja meri sätendas nii intensiivselt, et tekkis tunne, nagu koosneks veepind liblikatest, kes võivad iga hetk lendu tõusta.
Ja sedalaadi eksistentsiaalse tunde ajel sain aru, et pean asja lähemalt uurima, süvitsi minema ja seda tunnet maalima.
Asjad, mis tunduvad tavalised ja loomulikud mingis olekus, pole seda teps mitte, kui neile täitsa uutmoodi lähened. Liblikad on õrnuse sümbol ning kusagile romantilise silmapiiri lõppu saigi loodud see maal.‘‘
Iidvana siiditrüki tehnika sobib hästi jõulist õrnust väärindama. Iga värv kantakse peale eraldi ja sellise käsitööga saab luua erakordselt kauni ja klaari kunstiteose.


15.02.2021 • Ellington